Pesničky Básničky Iné fajné veci

Študent

Tak ako študent? Tažko čo? Idú po vás, žiadajú tak veľa a do týždňa musíš odovzdať prácu v rozsahu celých celučkých štyroch strán. Nezávidím. Hrozné. A nepi to pivo v kuse, daj si niečo ostré. Ako chceš s takýmito roztrasenými rukami večer zabaliť jointa? 
Aký to máš vlastne odbor? Mame by si už konečne mohol vysvetliť rozdiel medzi prednáškami a zápočtami. Možno pošle viac peňazí, ak by vedela, že aj jedno aj druhé je strašne zložité, vyžaduje to obrovské sebazapretie, obrovskú dávku energie. Chcel si ísť dnes na brigádu, však? No ale môžeš ty za to, že včera si mal obrovský smäd a dnes ti je tak nanič? Hlavne tá hlava. Poznám to. Tá hlava.
Ako sa to vlastne nazýva to, čomu sa teraz venuješ? Aha, štúdium. Ó pardón. Ale fakt by si mohol niekedy vstať aj skôr než o desiatej a  ísť sa pozrieť aspoň na jednu prednášku. Nevravím, že tam musíš pozorne počúvat všetko to, čo ťa nezaujíma ale aspoň pre dobrý pocit sa tam posaď a hraj piškôrky. Že ťa rušia tie drísty? Kúrva systém. A ešte aj prachy za to chcú. Docenti a profesori, pýcha nášho vysokoškolského vzdelávania. Máš ich rád, však? Závidíš im tie tituly. Neboj nič, oni to majú zadarmo od komunistov, ty si to poctivo vydrieš. Drieš? Máš na háku, čo? Hm? Veď času je tak málo a Anči si sľúbil, že s ňou dnes niekam vybehneš. Ale nebuď dlho. Vieš predsa , že zajtra je tá chatová akcia tak nech nie si úplne vymletý a rozbitý. Povinné cviky, jedno dve pivá, buď trochu romantik a potom rýchlo na intrák. Potrtkať a spať.
V ktorom si to ročníku? V štvrtom? To máš ešte čas, kašli na to, čo budeš robiť po škole. To sa vyrieši. Samo. Si predsa správny študent a nie ako tie tvoje škaredé spolužiačky, od ktorých si prefocuješ prednášky. Nemáš čas na také pánske huncútstva ako sú stresy zo svojej budúcnosti. Koľko to platíš za intrák? Fúúú. Sú oni normálni. Nekresťanské. A ešte aj vrátnik robí zo seba machra a nechce dnu pustiť tvojich kámošov. Vôbec si neuvedomuje, ako tažko sa opitému človeku lezie po hromozvode a že môže dôjsť k smrteľnému úrazu. Ja to vravím už dávno, stráca sa z nás ľudskosť. Nejaký problém? Daj si ešte jednu borovičku a pozri sa na to z iného uhla. Skúšku si predsa môžeš presunút na leto. Akože ktorú? Tú najtažšiu. Nedohral si predsa ešte DOOM 3, neposťahoval si z internátnej siete všetky filmy. Tak hraj, sťahuj a napaľuj. Jedno dobré „péčko“ aj pre mňa. Ale skriptá si kúp skôr než prepiješ prachy. Hoď ich na stôl, vylepšia imidž tvojej bordelárskej izby.
No a ako je to s tým bojom? Za čo teraz aktuálne bojuješ? Minule som ťa videl ako si bránil zajačikov pred pokusmi na ich hebkej pokožke. Vraj si bol aj pred úradom vlády kričať za niečo velmi dôležité. Myslíš že ťa tí šašovia vnútri počuli? Serie ťa to tu všetko, čo? Ja viem. Máš to tažké. Hrozných pät rokov driny, stáleho odriekania a ešte aj bojovať za krajšie zajtrajšky pre nás všetkých.
Dobre, bež uz teda za Ančou nech nečaká. Tie borovičky nechaj tak. Rád ich zacvakám už len kvôli tým spomienkam.

predchádzajúci dobrý článok............................................ďalší dobrý článok

Návrat na úvod Poslať e-mail