Pesničky Básničky Iné fajné veci

Káble

 

Častými návštevami v predajniach s elektronikou som prišiel na to, že v každom podniku na výrobu káblov pracuje určiite jeden človek, ktorého úlohou je dávať pozor na to, aby tie káble neboli logické, aby končili a začínali takými konektormi, ktoré bežný smrteľník nepotrebuje alebo aby mali aspon nepoužiteľnú dlžku. A možno to nie je len jeden človek, možno je to celý velký tím dobre platených „zákerákov“ vymýšľajúcich tie najkomplikovanejšie kombinácie. Majú čerstvé výsledky z prieskumu trhu, vedia presne, čo si spotrebiteľ žiada, aké vstupy a výstupy sa nachádzajú na väčšine elektrospotrebičov a presne to im umožnuje robitťs istotou také zásahy do výroby, aby kúpa správneho kábla nebola rutinnou záležitostou ale zábavou na celé odpoludnie. A darí sa im skvele.
V úhľadných igelitových vrecúškach ako háďatká postáčané kábliky, nespočetné kombinácie, z ktorých sotva aspoň jedna je tá potrebná. Oči sa neraz potešia, keď v jednom z tých vrecúšok zbadajú napríklad džeka samčeka , no nálada sa znova zhorší, keď na druhom konci hadieho tela sú činčové samičky, ktoré práve nepotrebujem. Ale to je len začiatok, nádej zomiera posledná a až kým človek nepresnorí všetok tovar až potom ju nechá zomrieť. Chytrácky predavač vo firemnom tričku má zrazu kopec nápadov ako problém, riešit.Veď je to také jednoduché. Toto do toho, hento do tamtoho, k tomu dokúpite ešte henten kábel a túto redukciu, to celé potom hentam...a je to. „Alebo skúste v ......“, a nemusí to ani dopovedat lebo viem, že kvôli jednému káblu sa nebudem trepať na druhý koniec mesta, kde by som našiel len dalšieho chytráka v inom firemnom tričku ale môj vytúžený kábel určite nie.
Je jasné, že pred nami stojí veľmi inteligentný nepriateľ, ktorý svoju prácu vykonáva svedomito a rád. Spravme mu radosť. Poďme si kúpiť kábel.

predchádzajúci dobrý článok............................................ďalší dobrý článok

Návrat na úvod Poslať e-mail